WPC-PVC ѕид панел машина

Краток опис:

WPC WALL PANEL MACHINE   Machine Introduction: WPC wall panel production line could produce width 250mm,300mm,400mm,up to 600mm wall panel.Production line adopts double-screw extruder,die head&calibration moulds,water cooling tank,haul off,cutter and stacker.In order to get different design for surface,generally we adopts PUR hot melting glue machine or Cold glue lamination machine.Our machine adopts SIEMENS motor,ABB inverter,Schneider Contactor,RKC temperature controller or SIEMENS PLC...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  WPC ѕид панел МАШИНА

   1111

  Машина Вовед:

  WPC производство ѕид панел линија би можел да произведе ширина 250mm, 300mm, 400mm, до 600mm ѕид panel.Production линија прифаќа двојно завртка екструдер, умре главата и калибрација калапи, ладење резервоарот за вода, дестинации надвор, машина и stacker.In цел да се добијат различни дизајн за површина, обично ние донесува ПУР топла лепак машина за топење или ладно ламиниране лепак machine.Our машина прифаќа SIEMENS мотор, АББ инверторот, Шнајдер контактор, RKC температура контролорот или систем за контрола на SIEMENS Саладин.

  Опрема листа :

  Бр име amout
  1 миксер 1set
  2 Двоен-завртка екструдер 1set
  3 мувла 1set
  4 Калибрација ладење платформа 1set
  5 дестинации надвор 1set
  6 машина 1set
  7 полнач 1set

   22

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !