Машина WPC врата одбор

Краток опис:

 WPC Door Board Making Machine   Equipment list: NO. EQUIPMENT NAME AMOUNT 1. Mixer 1set 2 Double conical screw extruder 1set 3 Mould 1set 4 Calibration platform 1set 5 Haul off 1set 6 Cutter 1set 7 Dust collector 1set 8 Conveying stacker 1set     Description:     Our WPC door making machine could produce 600mm,800mm,900mm,1000mm and 1200mm width wpc door,the size could be customized.Machine adopts SIEMENS motor,ABB inverter,Schneider contactor,Siemens PLC control sy...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

   WPC врата одбор машина за правење

  WPC врата одбор машина

   

  опрема листа:

  NO. ОПРЕМА ИМЕ ИЗНОС
  1. миксер 1set
  2 Двоен конусна завртка екструдер 1set
  3 мувла 1set
  4 платформа за калибрација 1set
  5 дестинации надвор 1set
  6 машина 1set
  7 Собирач на прашина 1set
  8 пренесување на полнач 1set

   

  conew_wpc машина врата

   

  Опис:

      Нашата машина за правење WPC врата може да произведе 600mm, 800mm, 900mm, 1000mm и 1200mm ширина WPC врата, големината може да биде customized.Machine донесува SIEMENS мотор, АББ инверторот, Шнајдер контактори, систем за контрола на Сименс Саладин или RKC температура controller.WPC површина на вратата можеше да се третираат со ламиниране, пренос на топлина, печатење и paiting.

   

  Техничка спецификација:

  екструдер модел SJSZ80 / 156 SJSZ92 / 188
  ширина на врата 600мм, 800мм 1000mm, 1200mm
  излез 350 килограми 650kg
  инсталирана моќност 180KW 210KW
  потрошувачка на вода 5-6T / H 8-10T / H
  фабрика област Length≥30m, Width≥5m

   

  Врати WPC  спецификација:

  име WPC врата
  материјал Дрво пластика композитни
  апликација Затворен, бања ,, кујна, хотел, дневна соба, тоалет соба, torage соба и така натаму
  Дебелина на врата панел 40мм или 45mm
  завршна површина ПВЦ филм ламинат, пренос на топлина печатење, сликарството
  Боја на површината бела, крем, даб, Sapele, тиково, орев, итн
  отворен начин замав

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !