Машина WPC ПВЦ пена одбор

Краток опис:

 PVC(WPC) Foam Board Production Line          Our PVC foam board production line is consisted of twin-screw extruder special for pvc foam material,die and calibration unit,haul off,transversal and edge cutter and stacker,robot arm could be equipped online to save your manpower.     In order to achieve stable extrusion and uniform plasticization,we already optimized the whole production line and formulation.The finished product surface is hard and shiny and the feature of wpc foam board is ...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

   ПВЦ (WPC) пена одбор производствена линија

      ПВЦ пена одбор machine`

      Нашите ПВЦ пена одбор производство линија се состои од двојни завртка екструдер посебно за ПВЦ пена материјал, умре и калибрација единица, дестинации надвор, трансверзални и работ машина и полнач, робот рака може да бидат опремени на интернет за да ја зачувате вашата работна сила.

      Со цел да се постигне стабилен истиснување и униформа пластифицирање, ние веќе оптимизирани целата производна линија и formulation.The заврши производот површина е тешко и сјајна и функцијата на WPC пена одбор е сличен на дрво, што може да се дупчат, исечени и прикован, итн

     Нашата машина прифаќа Zhoushan завртка, Сименс мотор, АББ инверторот, RKC температура контролорот или систем за контрола на SIEMENS Саладин, Шнајдер контактори, познатиот меѓународен бренд компонента би можеле да снабдување чувствувате квалитет на компоненти и меѓународната услуга по продажбата.

     ПВЦ (WPC) пена одбор е широко се користи во мебел одбор, кујна и бања кабинет, огласник, палети, пругата вратоврска, итн.

  одбор машина conew_pvc пена 

   

  ПВЦ (WPC) пена одбор машина Технички Параметар

  модел SJSZ80 / 156, SJSZ80 / 173, SJSZ92 / 188
  излез 400kg / h, 600kg / h, 800kg / h
  должина машина 25 милиони
  ширина машина 2,5 милиони
  висина машина
  тежина на машината 29T
  ширина на производот 915mm, 1220mm (стандард), 1560mm, 2050mm

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !