ПВЦ Калем врата МАТ машина

Краток опис:

  PVC Coil Door Mat Production Line PVC Coil Mat Machine  VS  Tradtional Coil Mat Machine 1.Adopting bigger gearbox directly connected with motor of stable and long-time service. 2.Adopting P20 material T-die is of better strength than 45# steel material. 3.Adopting 10m heating oven with full weld and thicker heat insulation material of better heat conservation and save large power consumption.Shorter heating time to save half waiting time and reduce material waste compared to traditional...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  ПВЦ Калем врата МАТ производствена линија


  ПВЦ Калем Мат машина  VS tradtional Калем Мат машина

  1.Adopting поголем менувач директно поврзан со мотор на стабилни и долгогодишен услуга.
  2.Adopting P20 материјалот T-умре е подобро сила од 45 # челик материјал.
  3.Adopting 10m загревање на рерната со целосна заварување и подебели топлина изолација материјал за подобро зачувување на топлина и спаси голем време моќ consumption.Shorter греење за да заштедите време половина чекање и намалување на материјалните отпад во споредба со традиционалните печка.
  4.Adopting SIEMENS мотор, АББ инверторот, Шнајдер контактори, RKC температура контролер, системот за контрола на SIEMENS Саладин, познатиот бренд на електрични компоненти за да се обезбеди долго работно време и глобална услуга по продажбата.

  8

   

  89

  Краток вовед:

  име ПВЦ врата МАТ
  Мат назад пена назад
  ширина МАТ 1220mm
  дебелина МАТ 6-18mm
  боја МАТ Еден или двојно боја
  Модел на екструдер SJ-135
  Модел на миксер СЗП-500L
  Моќта на екструдер 90kw
  излез 300kg / h
  производ големина 1220mm

  примерок на производот:

  14421

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !