ПВЦ Калем автомобил МАТ машина

Краток опис:

PVC COIL CAR MAT MACHINE Introduction: PVC Car Mat Production Line is including two lines,one line is for coil,another line is for back(spike back or nail back).Firstly,the coil would be produced from pvc coil machine,then put the coil in place along with pvc mat back production line,the coil and the back could be adhesive fully by the means of infra-red radiation heater. Name PVC Coil Car Mat Machine PART A PVC coil production line PART B PVC spike back production line Total instal...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПВЦ НАМОТКАТА автомобил МАТ МАШИНА

  Вовед:

  ПВЦ автомобил МАТ производствена линијае вклучувајќи две линии, една линија е за калем, уште една линија е за назад (скок назад или помине назад) .Firstly, серпентина ќе бидат произведени од ПВЦ серпентина машина, а потоа се стави на серпентина во место, заедно со PVC мат назад линија за производство, серпентина и грбот може да биде лепило целосно со помош на инфра-црвена радијација грејач.

  име ПВЦ Калем автомобил МАТ машина
  ДЕЛ А ПВЦ производство серпентина линија
  ДЕЛ Б ПВЦ Спајк назад линија за производство
  Вкупниот инсталиран капацитет 350KVA
  работник 3-4 лица
  материјал ПВЦ + Stablizer + фотографија + ESBO + Други

  *1. ПВЦ производство серпентина линија

  conew_ 扣 1

  Машина Функција:

  областа на производството линија (L * W * H) 40m * 2,5 * 3.2m
  инсталирана моќност 260KW
  брзина линија 2.2-2.5m / min

  1.Adopting поголем менувач директно поврзан со мотор на стабилни и долгогодишен услуга.
  2.Adopting P20 материјалот T-умре е подобро сила од 45 # челик материјал.
  3.Adopting 10m загревање на рерната со целосна заварување и подебели топлина изолација материјал за подобро зачувување на топлина и спаси голем време моќ consumption.Shorter греење за да заштедите време половина чекање и намалување на материјалните отпад во споредба со традиционалните печка.
  4.Adopting SIEMENS мотор, АББ инверторот, Шнајдер контактори, RKC температура контролер, познатиот бренд на електрични компоненти за да се обезбеди долго работно време и глобална услуга по продажбата.

  *2. ПВЦ Спајк (ноктите) назад  линија за производство

   conew_1

   Машина Функција:

  областа на производството линија (L * W * H) 17 милиони * 3,3 * 2,5
  инсталирана моќност 130KW
  брзина линија 4-5m / min

  1.Adopting поголем менувач да се обезбеди стабилно работење и долгогодишен работното време.

  2.Adopting P20 материјалот T-умре е подобро сила од 45 # челик материјал.

  3.Adopting L-облик три-ролери валање машина, ролери е дистрибуирана со water.Roller е полесно да се склопуваат и расклопуваат.

  4.Adopting фиксна должина трансверзалните машина и работ машина.

  5. Донесување SIEMENS мотор, АББ инверторот, Шнајдер контактори, RKC температура контролер, познатиот бренд на електрични компоненти за да се обезбеди долго работно време и глобална услуга по продажбата.

  Заврши на производот:

  32

   

   

  димензија Ширина: 1220mm, дебелина: 8-20mm, Должина: индивидуално
  Тежина 1.8-6kg/sqm
  боја Една боја или двојно боја
  функција Водоотпорни, dustproof, пламен retardancy, анти-корозија, анти-намалување

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !