ПВЦ нелизгавата МАТ машина

Краток опис:

PVC ANTISLIP MAT PRODUCTION LINE   Machine introduction: PVC antislip mat production line adopts three-roller calender process width up to 2000mm mat and could get different pattern of mat by changing roller of different pattern.Optimized design and formula could help you to operate machine easily and save manpower and cost   Product sample:   Name PVC antislip mat Width 1220mm,2000mm(customized) Thickness 1.5-6mm Material PVC,CaCo3,DOP,etc Surface pattern Customized


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПВЦ нелизгавата МАТ линија за производство

   

  conew_pvc нелизгавата МАТ машина
  воведување машина:

  ПВЦ нелизгавата производство МАТ линија донесува процесот три ролери календар ширина до 2000mm МАТ и може да се добијат различни модел на МАТ со промена на ролери на различни pattern.Optimized дизајн и формула може да ви помогне да работат машина за лесно и спаси работна сила и трошоците

   

  примерок на производот:

  2

   

  име ПВЦ нелизгавата МАТ
  ширина 1220mm, 2000mm (прилагодено)
  дебелина 1.5-6mm
  материјал ПВЦ, CaCO3, директор на фотографија, итн
  површински модел прилагодено

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !