ПЕНП трева МАТ / Фендер машина

Краток опис:

 LDPE Turf Mat Production Line/Grass Mat Making Machine   PE Artifical Grass Mat is also called as Turf Grass Mat,Antisplash Fender, Gold Rush Grass,Gold Rush Mat,Sluice Mat,etc.The mat is widely used in gold sluice box in the gold mining,courtyard lawn for hotels and houses and automobiles. PE Gold Rush Grass Grass thickness 10mm-26mm Grass width 900mm,1000m,1200mm Grass length 15m/roll Thickness 1.5cm-2.3cm Material LDPE OR Recycled PE We could design our machine accordin...


 • ФОБ Цена: преносливи
 • Набавка Способност: 5 сета месечно
 • Port: Порт Кингдао
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P
 • детали за производот

  Тагови производ

   LDPE Turf Mat Production Line/Grass Mat Making Machine


    PE Artifical Grass Mat is also called as Turf Grass Mat,Antisplash Fender, Gold Rush Grass,Gold Rush Mat,Sluice Mat,etc.The mat is widely used in gold sluice box in the gold mining,courtyard lawn for hotels and houses and automobiles.

  ЈП Голд Раш трева
  дебелина трева 10mm-26mm
  ширина трева 900mm,1000m,1200mm
  должина трева 15m / ролна
  дебелина 1.5cm-2.3cm
  материјал ПЕНП или рециклирани PE
  Ние би можеле да дизајн нашата машина според вашиот примерок

  2

  НА МАШИНАТА ќе го искористите:

  3

  Протокот на табелата
  вовлекување машина → екструдирање машина → Die глава → Формирање машина → дестинации надвор → Trueing машина → Машина за сечење → ликвидација машина

  Машина Опис:
  1.Our Производна линија донесува SIEMENS мотор, АББ инверторот, фирма OMRON или RKC температура контролер, Шнајдер контактор кој има 
  долгогодишен работното време и глобална услуга по продажбата.
  2.Adopt 38CrMoAlA nitrided завртката и барел, хард-површина опрема кутија за да се обезбеди живот.
  3.Unique дизајн на главата и умре формирање машина која може да се постигне приближна 40 милиони / h.
  4.Equipped со фиксна должина на машина за да се постигне прецизна должина.

   

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !